Novinky
Výměna vodoměrů
15.12.2024
OZNÁMENÍ
29.5.2024
Pozvánka na shromáždění 23.05.2024
22.4.2024
Plánovaná odstávka tepla a teplé vody
27.5.2023
OZNÁMENÍ
Vážení,
ve dnech
18. 6. - 23. 6. 2023
bude ve Vašem domě, dle oznámení dodavatele, tj.
Tepelné hospodářství města Ústí nad Labem, probíhat
pravidelná odstávka dodávky tepla a teplé vody.
Pozvánka na společnou schůzi
27.3.2023
Pozvánka
Na shromáždění Společenství vlastníků
Maková 14,16,18 v Ústí nad Labem
Shromáždění se koná v úterý 25.května 2023 od
16,45 hod. v jídelně Základní školy Mírová,
ul. Mírová 2734/4, Ústí nad Labem.
Program:
1. Zahájení – prezence
2. Zpráva o finančním hospodaření za rok 2022
3. Schválení hospodaření a vyúčtování služeb za rok 2022
4. Plán oprav, nové investice
5. Různé, diskuse
6. Závěr
Vzhledem k závažnosti projednávaných bodů je účast vlastníků jednotek na této schůzi velmi nutná. Veškeré podklady pro shromáždění jsou k dispozici u výboru SVJ.
Výbor Společenství vlastníků
Maková 14,16,18
V Ústí nad Labem, dne 27.3.2023
Vítejte
1.2.2023
Spuštění nových webových stránek
19.3.2020
Na základě schválení Společenstvím na společné schůzi, jsme mohli uskutečni spuštění webových stránek.
Nové fotografie našeho domu
10.2.2020
Na web byly nahrány fotogalerie původního stavu našeho domu a rekonstrukce a fotky současného stavu domu.Pravidelný úklid společných prostor
1.1.2020
Od prvního týdne v lednu 2020 byl zaveden placený úklid společných prostor v domě.Úklid provádí paní Vojtíšková každý týden ve středu v dopoledních hodinách. Každého půl roku bude prováděn generální úklid vč. mytí chodbových oken a dveří. Pro financování úklidových služeb byl změněn předpis pravidelných úhrad na účet domu.
Společná anténa, satelit
4.12.2008
Proč digitální televize?
Pro domácnosti zvyklé například na kabelovou televizi může přechod na pozemní digitální vysílání znamenat značnou úsporu výdajů, protože najednou budou mít k dispozici značný počet televizních kanálů, aniž by za ně musely platit vysoké měsíční poplatky. Po satelitu se digitálně vysílá už několik let a důvod je stejný jako u pozemního vysílání: snaha lépe využít frekvenční pásma a ušetřit za přenos televizního signálu.
Digitální televize divákům přinese lepší obraz, zvuk, ale i další doprovodné služby jako elektronického programového průvodce (EPG), což je přehled vysílaných pořadů, něco jako televizní program v novinách, který se divákovi objeví přímo na obrazovce vedle výřezu, kde poběží televizní vysílání. Každý pořad zde bude mít krátkou anonci, informace o tvůrcích, hercích apod. Znásobí se také počet televizních kanálů. Jestliže dnes se do jedné televizní frekvence vejde jediný televizní program, po přechodu na digitální vysílání to budou hned čtyři nebo pět. Aby současné televizory takový signál rozluštily, musí si k nim divák pořídit speciální přístroj podobný videorekordéru, zvaný set-top-box.
Set-top-box je vlastně převaděč signálu, který rozluští digitální tok plný televizních programů a dalších služeb na analogové podoby, která je čitelná pro nynější televizory. Dokáže třeba na černobílé televizi Merkur vykouzlit teletext, ačkoli jej tento přístroj nikdy nenabízel. Rozšíří nabídku televizních programů podle toho, kolik jich lze v dané lokalitě přijímat v digitálním formátu DVB-T. A především pomůže k výrazně lepšímu obrazu a zvuku, takže odpadnou problémy s „duchy“ a zrněním.
Musí se za digitální televizi platit?
Nemusí. Pozemní digitální televize nabídne v první fázi asi dvanáct televizních programů, po roce 2007 by už mělo jít o 24 až 32 televizních stanic. Naprostá většina z nich bude vysílat volně, tedy bez nutnosti platit za její příjem další poplatky. Jedinou a také jednorázovou investicí je nákup set-top-boxu, jejichž ceny se nyní pohybují v nejnižších relacích okolo jednoho až dvou tisíc korun a budou nadále klesat. Zdarma lze sledovat televizní kanály také prostřednictvím satelitního digitálního set-top-boxu, postupem času ale budou stále přibývat stanice, pro jejichž příjem bude nutné zakoupit dekódovací karty (pro sledování takových kanálů je nutný set-top-box, do kterého se dá zabudovat zařízení pro čtení dekódovacích karet a který je podstatně dražší než jednoduchý přijímač pro digitální vysílání).
Jiná situace bude u kabelového digitálního vysílání DVB-C. Kabelové společnosti budou nadále vybírat od klientů měsíční poplatky, díky digitalizaci sítí ale rozšíří programovou nabídku a budou nabízet zajímavé programové balíčky (bez nutnosti objednávat si programy, o které divák nemá zájem) společně s širokopásmovým internetem a dalšími službami, jako je video na přání. V nabídce pozemní digitální televize ale zůstane přinejmenším v prvních letech většina programů volná a tudíž bezplatná. Stejný přístup se očekává také u speciálních formátů pro digitální rozhlasové vysílání, které zpočátku využije především Český rozhlas. Už nyní má pro digitální vysílání připravené tři nové stanice, které lze naladit na internetu: zpravodajský okruh Rádio Česko, hudební D-dur a vědecko-populární stanici Leonardo.
Rekapitulace našeho společenství
Budeme mít vybudovanou novou STA (společnou televizní anténu) a parabolu. Každý vlastník bytu bude mít možnost zdarma přijímat digitální příjem jak pozemní tak digitální. Podmínkou bude, aby si zakoupil set-top-box nebo satelitní přijímač (cena od 1.000,- až 2.000,- Kč) Pokud někdo už má Televizor s DVB-T tunerem - umožňuje mu připojení k anténě přijímat digitální vysílání bez jakéhokoliv dodatečného zařízení.
STA – společná anténa (základní české programy + pozdější příjem ostatních programů)
Satelit – (základní české programy + nespočet dalších českých i zahraničních programů) nutno zakoupit jednorázovou dekódovací kartu nebo dokupovat placené programy (cena od 2.000,- Kč)
v Ústí nad Labem 4. 12. 2008